لینک های همکاران
لینک های خارجی
شبکه های اجتماعی
پوشاندن درز انقطاع | پوشش درز انقطاع چیست؟ | پوشش درز انقطاع در نما
3196
rtl,page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-3196,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-3.3,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive
 

پوشاندن درز انقطاع

پوشاندن درز انقطاع

مدرز انبساط :در این درز نیز بتن قطع و میلگر دها نیز معمولاً قطع می شوند هر چند ممکن است با جزئیات خاص ادامه یابد ( غلاف متحرک ). این نوع درز به دلیل انبساط و انقباض بتن در اثر تغییر دما و رطوبت کاربرد دارد. این درز ها معمولاً تا روی شالوده ادامه می یابند.

طدرز انقطاع: درز انقطاع فاصله ای است جهت جدا سازی دو ساختمان مجاور از یکدیگر، جهت جلو گیری از حوادثی در آینده از قبیل زلزله که ممکن است خسارت شدیدی به وسیله  برخورد دو ساختمان ایجاد کند.پوشاندن درز انقطاع (بستن درز انقطاع) دارای ویژگی هایی می باشد که در پایین به آن اشاره خواهیم کرد.

لچرا درز انقطاع را باید بست بستن درز انقطاع برای پیشگیری ازکاهش خسارت و خرابی ناشی از ضربه ساختمان های مجاور به یکدیگرو جلوگیری از ضربه در زمان زلزله میباشد که به وسیله ورقهای گالوانیزه آنرا پوشش میدهند.بستن درز انقطاع باید این را در نظر داشتکه برای پوشاندن درز انقطاع و انبساط نمانباید از یونولیت استفاده کرد.

لدرز بین دو ساختمان چیست و نحوه بستن درز انقطاع به چه صورت می باشد؟در محاسبات مهندسی معمولا فاصله ای را برای جداسازی ساختمان ایجاد میکنند.این فاصله و جداسازی برای پیشگیری و خطرات احتمالی در وقوع زلزله و خطرات ناشی از آن تعبیه میشود.پوشاندن فاصله بین دو ساختمان:همچنین میشود گفت که نشست ساختمانها فشاری را بر روی یکدیگر نداشته باشند.

دسترسی با طناب

پوشاندن درز انقطاع همانند نماشویی و پیچ و رولپلاک سنگ نما باعث زیبایی دوباره ساختمان می شود.درز انقطاع فاصله ای است برای جدا کردن ساختمان های مجاور از یکدیگر، برای جلوگیری از خطر برخورد دو ساختمان به یکدیگر و ممانعت از خسارت و حوادث دیگری که احتمال وقوع دارد.پوشاندن درز انقطاع (بستن درز انقطاع) با ورق آلومینیوم و یا ورق گالوانیزه (ضخیم و باریک) صورت می گیرد.تفاوت ورق گالوانیزه ضخیم و باریک در چیست؟ورق گالوانیزه ضخیم دارای زیبایی بیشتر، پایداری بیشتر و تاب کمتر می باشد.اما ورق باریک در مقایسه  سه حالت گفته شده دارای کیفیت ضعیف تر می باشد.

از جمله مواردی که باعث می شود ما اقدام به پوشاندن درز انقطاع کنیم عبارت است از:جلوگیری از نفوذ آلودگی های فیزیکی.
جلوگیری از نفوذ پرندگان یا هر چیز دیگری.برای ایجاد ظاهری زیباتر.

درز انقطاع یا همان فاصله بین ساختمان ها محل خوبی برای ایجاد لانه گذاری پرنده گان، ورود انواع حشرات و خزنده گان شهری تاثیر گذاری در گرمایش و سرمایش خانه ها و نهایتا کثیفی که به رسوب گذاری نقاط کناری نماها منجر می شودبرای حل این مشکل می توان با استفاده از تکنیک راپل و دست رسی با طناب صنعتی این فاصله یا شیار بین دو ساختمان را بطور کامل پوشانید و از بروز این گونه مشکلات و معایب جلوگیری بعمل آورد.

پوشاندن درز انقطاع

پوشش درز انقطاع چیست؟

ارتفاع نوردان رساواش

به فضای بین دو ساختمان که حد فاصل آن هاست، درز انقطاع می گویند و اغلب این فاصله بین ده تا پانزده سانتیمتر است. اگر که پوشاندن درز انقطاع صورت نگیرد ، در این فضای بین دو ساختمان، ممکن است که پرندگان و خفاش ها و دیگر موجودات لانه سازی بکنند و یا این که آنجا به محلی برای زاد و ولد و تکثیر حشرات موذی تبدیل بشود. پوشاندن درز انقطاع، مانع از این می شود که این قبیل حیوانات بتوانند وارد این فضا بشوند و برای شما ایجاد سر و صدا و مزاحمت بکنند و آرامش شما را سلب نمایند.

با استفاده از یک سری ورق های گالوانیزه، این فضا را می پوشانند و سپس بر روی آن رنگی مشابه سنگ یا آجر نمای شما می زنند تا تضاد رنگی آن ها به چشم نیاید. برخی از این ورق های گالوانیزه هم خودشان به رنگ نمای شما هستند و دیگر نیازی به رنگ کردن آن ها پیدا نمی کنید. اگر که از انواع ال شکل ورق های گالوانیزه استفاده کردید، باید یکی از لبه های آن را بر روی دیوار همسایه کناری پیچ بکنید. این ورق های گالوانیزه، عمر مفید پانزده ساله دارند و دارای خاصیت ضد زنگ نیز هستند.