لینک های همکاران
لینک های خارجی
شبکه های اجتماعی
شستشوی نمای ساختمان | پیچ رولپلاک سنگ نما | رنگ آمیزی نما | پوشش درز انقطاع در نما
29
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-29,single-format-gallery,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-3.3,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive
 

بلاگ

نماشویی ساختمان

  |   پیچ رولپلاک   |   بدون دیدگاه
T

نماشویی ساختمان در تهران

امروزه آلودگی شهر های صنعتی از جمله تهران تاثیر بسیار زیادی بر روی نمای ساختمان خواهد داشت;این تاثیر پذیری در ساختمان هایی با نمای آجر نسبت به دیگر ساختمان ها بیشتر می باشد.;در ساختمان هایی که برای نما از آجر استفاده کرده اند; بین آجرهای به کار برده شده فاصله وجود دارد.;فاصله ی موجود میان آجرها فضای بسیار خوبی برای نشست آلودگی های موجود در هوا می باشد.;این گونه آلودگی ها به مرور زمان باعث کدر شدن نمای ساختمان خواهند شد.;در صورت بروز چنین مشکلی کمک گرفتن از متخصصین نماشویی امری ضروری خواهد بود.

به جرئت می توان گفت که نمای هر ساختمان، یکی از مهم ترین اجزای آن می باشد. در حقیقت نما، اولین بخش از ساختمان است که به چشم می خورد و اولین ذهنیت را در ذهن مخاطب ایجاد می کند. بنابراین از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. اما این نما پس از مدتی کثیف شده و یا در اثر باران و مخصوصا باران های شهر تهران که خاصیت اسیدی نیز دارند، مات و کدر می گردد. در این مواقع نماشویی ساختمان ضروری است. چرا که نماشویی علاوه بر ایجاد نمای زیبا ظاهری برای ساختمان شما، لایه اسیدی و آلوده را از روی نمای ساختمان شما زدوده و سبب می شود که نمای ساختمان بیش از اندازه دچار آسیب نگردد. در مجموع می توان نماشويي ساختمان را یکی از مهم ترین خدمات ساختمانی محسوب نمود. در این نوشتار، درباره نماشویی ساختمان اطلاعاتی کسب کرده و در ادامه درباره انواع نماشویی از جمله نماشویی بدون داربست و یا نماشویی ساختمان باطناب صحبت خواهیم نمود. در نهایت درخواهیم یافت که چرا کفسابی و نماشویی ساختمان را جزء مهم ترین خدمات ساختمانی برمی شمارند. (ضمن این که به این کار، کار در ارتفاع یا راپل کاری و به انجام دهنده آن راپل کار می گویند.) پس با ما همراه باشید:

در این روش با بکارگیری از ابزار صخره نوردی بصورت صنعتی(راپل) استفاده میشود,که ما برای تمیزی هر چه بیشتر سنگ نما و آجر نما از دستگاه واترجت و یا سندبلاست استفاده میکنیم.معمولا شستشو این نوع نماها با دستگاه سندبلاست(لایه بردار),بسته به میزان کثیفی از سیلیس های نرم و زبر برای تمیزی نما استفاده میشود.نکته:در نماهای سنگی و آجری از اسید برای تمیزی نما نباید استفاده کرد زیرا باعث از بین رفتن سنگ نما و آجر میشود.قبل از شستشوی نمای سنگی باید اقدام به پیچ و رولپلاک سنگ نما نمود.

در ساختمان هایی با نمای آجری از جمله آجر های سنتی،آجر بهمنی;آجرهای سه سانتی،;آجر قزاقی،;آجر های نسوز و …; پس از نماشویی احتمال برفک زدن در نما وجود دارد;مخصوصا زمانی که خشت این دسته از آجر ها با آب شور ساخته شده باشند.;برای رفع این مشکل پس از اتمام کار باید از مواد نانو استفاده شود.مواد نانو، رفع برفک و آبگریز  نمودن ساختمان نیز هزینه ای جداگانه خواهند داشت.;

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه